Előzze meg a daganatos betegségeket! És védje meg azt, aki a legfontosabb az életében
Egy egyszerű vérvizsgálattal a leggyakoribb daganatos betegségek szűrése
Páros szűrés esetén 10% kedvezmény!
Magyarország a rákhalálozásban élen jár az EU-ban. Ez megdöbbentő, miközben egy egyszerű vérvizsgálattal kiszűrhetőek a daganatos megbetegedések.
Tumormarkereknek nevezzük azokat az anyagokat, amelyek a daganatos beteg testnedveiben emelkedett mennyiségben vannak jelen, míg a nem daganatos egyének testfolyadékaiban csak minimális mennyiségben vagy egyáltalán nem mutathatók ki.
A tumormarkerek átlagosan több hónappal előbb képesek jelezni a betegség kiújulását vagy az áttétképzést, mint a képalkotó eljárások, illetve mint ahogy a klinikai tünetek megjelennének. A tumormarkerek meghatározása vérvétellel történik, éhgyomorra.
NŐI tumormarker vizsgálati csomag
CEA – carcino-embrionális antigén – tápcsatorna-, és mellrák mutatója – 2.500
AFP- alfa-fetoprotein – májrák – 1.600
CA 15-3 –cancer antigén – mellrák- 3.200
CA 125- cancer antigén- petefészekrák-3.200
( NSE- neuron specifikus enoláz-tüdőrák 3.000 Ft)
Teljes ár: 13.500 Ft
FÉRFI tumormarker vizsgálati csomag
CEA – carcino-embrionális antigén – tápcsatorna mutatója – 2.500
AFP- alfa-fetoprotein –hererák, májrák – 1.600
PSA-prosztataspceifikus antigén – prosztatarák – 2.000
(NSE- neuron specifikus enoláz-tüdőrák 3.000 Ft)
Teljes ár: 9.100 Ft
- MOST AKCIÓ!
- Páros csomag: ha a házastársával, párjával érkezik a férfi csomagból 10% kedvezményt kapnak.
A daganatos betegségek a halálokok gyakoriságának sorrendjében a második helyen állnak; 1999-ben a halálozások 23.9 %-át, azaz minden negyediket a daganatos betegségek okozták
Magyarországon évente mintegy 58 ezer új rákos esetet fedeznek fel (incidencia). A férfiak körében a leggyakoribb rosszindulatú daganatok a tüdőrák, a vastagbél- és végbélrák, a bőrrák, az ajak- és szájüregi rák és a prosztatarák. A nők körében a leggyakoribb rákok az emlőrák, a vastagbél- és végbélrák, a bőrrák és a tüdőrák.
Minden évben mintegy 34 ezren halnak meg Magyarországon (mortalitás) valamilyen rákos megbetegedésben. Ez minden nap, negyedóránként egy ember halálát
Magyarország a rákhalálozásban élen jár az EU-ban
Magyarországon a daganatos betegségek a haláloki statisztikában a második helyet foglalják el (23%) – olvasható a Magyar Tudományban, a Magyar Tudományos Akadémia folyóiratában, Tompa Anna cikkében. A hazai rákhalálozásból kiemelkedik a tüdőrák-halálozás, ami a világon mindkét nemben a legelső. Ennek oka igen összetett, a dohányzás mellett a környezet, munkahely és a fokozott stressz is közrejátszik a betegség halmozódásában. Magyarországon halnak meg legtöbben a dohányzás következtében, holott nem nálunk a legmagasabb az egy főre jutó cigarettafogyasztás. A szomszédos Ausztriában hasonló mértékű cigarettafogyasztás mellett a halálozás 2,5-szer kisebb, mint nálunk. Ennek magyarázata még nem teljesen világos, de valószínű, hogy a hazai alacsonyabb életszínvonal, a rosszabb higiénés körülmények és az életmód különbözősége magyarázhatja az eltérést.
2008-ban például hazánkban 70 527 új daganatos beteget regisztráltak, ebből 36 190 férfit és 34 337 nőt. A rákban meghaltak száma 32 776 volt, amiből 18 236 férfi és 14 540 nő szerepelt. Ebben az évben is jellemző, hogy a daganatos megbetegedések számában alig van különbség a nemek között, ugyanakkor a halálozás a férfiaknál gyakoribb. Magyarországon a daganatos halálozás az elmúlt negyven évben némi ingadozást követően fokozatosan emelkedett. 1945 és 2008 között a tüdőrák-előfordulás tízszeresére nőtt.
Magyarországon a rákhalálozás (kb. 33 ezer) különösen kedvezőtlenül alakult, és jelenleg az EU-tagállamok között az élen áll. Ez nem csupán a diagnosztikus és szűrési módszerek hatékonyságának vagy egyszerűen az életkor meghosszabbodásának tudható be, mert abszolút mértékben korspecifikusan is emelkedett a megbetegedések száma. A 35–64 év közötti korosztályban az utóbbi harminc évben a hazai daganatos halálozás nemzetközi összehasonlításban kiugróan magas.
Tüdőrák – első helyen
Csakúgy, mint világszerte, hazánkban is a tüdőrák vezeti a rákhalálozási statisztikát – mindkét nem esetében. Magyarországon a nőknél korábban a mellrák állt az első helyen, ám 2003 óta a tüdőrák vezeti rangsort.
Ennek oka egyrészt a dohányzás – a tüdőrákos betegek 90%-a valaha dohányzott -, másrészt a környezetszennyezés, de természetesen a fokozott stressz is közrejátszik a betegség kialakulásában. A statisztikai adatok szerint 1945 óta a tüdőrákos megbetegedések száma tízszeresére nőtt hazánkban.
Vastagbélrák – második helyen
A vastagbélrák a teljes – mindkét neme érintő – rákhalálozásban a második helyet foglalja el. Körülbelül 4900 halálozást okoz évente: nemenkénti bontásban ez körülbelül 2600 férfit és 2300 nőt jelent. A magas halálozási arány egyrészt annak köszönhető, hogy a vastagbélrák sokáig nem okoz semmilyen panaszt, így gyakran csak akkor derül rá fény, amikor már csekély a gyógyulás esélye.
A daganattípus kialakulásának oka elsősorban az egészségtelen táplálkozásnak – a túlságosan feldolgozott élelmiszereknek, kevés rostban gazdag ételnek -, valamint a mozgásszegény életmódnak köszönhető. Szakértők szerint a rendszeres mozgással 40-50%-kal csökkenthető lenne a vastagbélrák kialakulásának valószínűsége.
Prosztatarák és mellrák – harmadik helyen
A rákos megbetegedések okozta halálesetek számát tekintve a prosztatarák és a mellrák áll a harmadik helyen. Az emlőrák körülbelül 2400 halálesetért felel minden egyes évben.
források: (Tudatosan az egészségért- A daganatos betegségek és kockázatuk csökkentése. Dr. Igazvölgyi Katalin segédkönyv)
DAGANATOS BETEGSÉGEK HELYZETE ÉS VÁRHATÓ ALAKULÁSA(a XX. század üzenete) DR. DÖBRŐSSY LAJOS
http://mno.hu/tudomany/minden-masodik-ember-rakos-beteg-lesz-2020-ig-1165931