
A férfiak tekintete szívesen elidőzik a szoknya alól kivillanó formás női lábszáron, de nem mindenki mondhatja el magáról, hogy szép vádlival rendelkezik. A vádliplasztika mind az alkati sajátosságnak köszönhető, mind a baleset miatt formátlanná vált vádli esetében hatékony beavatkozás lehet.
Kinek ajánljuk?
A vádlit érintő plasztikai műtét ideális megoldás mindazoknak, akik szeretnék alkatilag nagyon vékony, vagy valamilyen baleset, sérülés következtében aszimmetrikussá vált lábszárukat, vádlijukat formássá tenni.
A vádli formázása előtt
Az első beszélgetés alkalmával mondhatja el plasztikai sebészének, hogy milyen vádlira vágyik, mik az elvárásai a vádliplasztikával kapcsolatban. A konzultáción a plasztikai sebész ismerteti Önnel a beavatkozás menetét, és sor kerül a vádlinagyobbításnál használandó implantátum kiválasztására is.
Mint minden egyéb plasztikai műtétnél, itt is szükséges, hogy tájékoztassa orvosát az általános egészségi állapotáról, esetleges betegségeiről.
Mi történik a vádliműtét során?
A vádliműtét 1-2 órás, altatásban történő beavatkozás, melynek során egy kb. 3 cm-es metszést ejtünk a vádli belső felén ahová behelyezzük a hosszúkás orsó vagy csepp formájú szilikon implantátumot.
A vádliműtét után
Közvetlenül a műtét után szorítókötés kerül a vádlira, hogy rögzítsük az implantátumokat és megakadályozzuk azok elmozdulását. A vádlinagyobbító műtét után 1 éjszakát kell a klinikán töltenie, a varratszedésre a 3. héten kell visszatérnie. Figyeljen arra, hogy a műtét utáni 6 hétben kerülje azokat a fizikai megterheléseket, amelyek a lábizmok fokozott megterhelésével járnak (hosszan tartó állás, torna stb.).