
A bőr legfelső rétege folyamatosan elhal és leválik, ezeket pótolják az új sejtek. Ám a kor előrehaladtával és a bőrt érő különböző környezeti hatások következtében ez a természetes megújulási folyamat lelassul. Az elhalt sejtek nem válnak le folyamatosan, hanem összetapadnak, így a szaruréteg fénytelen, fakó, fáradt lesz, apró repedések, ráncok képződnek rajta, valamint az új sejtek képződése is lelassul.
A kémiai hámlasztás segítségével eltűnnek a nem túl mély ráncok, a korábbi hegek, számottevően javul a pattanásos bőr állapota, a fakó, petyhüdt arcbőr újjászületik, megfiatalodik a dekoltázs bőre. Az eljárás során egy speciális anyag segítségével eltávolítjuk bőr felső, elhalt hámrétegét, ezáltal a bőr ellenálló képessége nő. Előnye, hogy a bőr alsó rétegeit is stimulálja, így ott is hat, ahol tulajdonképpen a problémák keletkeznek.
Kinek ajánljuk?
A kémiai hámlasztást azoknak ajánljuk, akiknek sok apró, felszíni pattanásuk van, zsíros, kitágult pórusú a bőrük, pattanások nyomait őrző hegeik vannak, pigmentfoltos az arcuk, vagy csak egyszerűen szeretnék felfrissíteni a arcbőrüket.
A kémiai hámlasztás előtt
Az első találkozás alkalmával beszélheti meg bőrgyógyászával, hogy milyen elvárásai vannak a kezeléssel kapcsolatban, majd néhány vizsgálat után orvosa megítéli, hogy ez módszer vagy valamilyen egyéb bőrfiatalító eljárás vezet a legjobb eredményre az Ön esetében.
A bőrgyógyász ismerteti Önnel, hogy a kezelést megelőző időszakban hogyan ápolja bőrét, illetve elmagyarázza, hogy mire számíthat a hámlasztást követő időszakban.
A kezelés minimum két alkalomból áll, a bőr állapotától függően félévente ismételhető.
Mi történik a kémiai hámlasztás során?
A kezelés előtt a bőrgyógyász alaposan megtisztítja és zsírtalanítja a bőrt, majd felviszi a kiválasztott hámlasztóanyagot. Az, hogy mennyi ideig kell az arcán hagyni az adott anyagot, bőrének reakcióját követve dönti el az orvos, majd alaposan lemossa azt.
A kezelőanyagtól és a kezelés időtartamától függően lehet felületes, középmély vagy mély a hámlasztás, ez utóbbit azonban csak altatásban lehet végezni, és veszélyei miatt ritkán alkalmazzuk.
A kémiai hámlasztás után
A kezelés után közvetlenül a bőr kipirosodik, de ez a pirosság néhány napon belül alábbhagy, majd a bőr elkezd hámlani, amelynek intenzitása bőrtípustól függ. Ez a folyamat kb. 5 napot vesz igénybe, és ezt a néhány napot érdemes otthon töltenie.
A hámlasztást követő második héten vissza kell jönnie a klinikára kontrollra, ahol a bőrgyógyásza tanácsokat ad, hogy milyen arcápoló szereket használjon az elkövetkező hónapokban. Előfordulhat ugyanis, hogy a korábban használt arctisztítók, krémek helyett másra lesz szüksége.
A kémiai hámlasztás hatására a bőr folyamatosan regenerálódik és feszesebb, ragyogóbb arcbőrt eredményez.